Jakou krytinu na bungalov

Bungalovy tvoří velkou část nově postavených domů a jejich střechy s menším spádem nastolují otázku jakou krytinu zvolit.

Při stavbě nového domu sice tyto věci řeší architekt, ale výběr použitelných krytin je natolik bohatý, že může do použitého projektu vložit více různých variant.

Bungalovy mají většinou krovy z příhradových vazníků a hodí se na ně lehká krytina. Jako nejlevnější variantu můžeme zvolit asfaltový šindel. Ale pozor, nemyslím tím levný šindel, který si pořídí neznalí lidé a potom se diví, že střecha je za deset let v hrozném stavu. Myslím tím kvalitní šindel s podkladním pásem k tomu určeným. V žádném případě nepoužívejte jako podklad asfaltovou papírovou lepenku, ta vlhkem bobtná a narušuje krytinu. Na zabudované klempířské prvky (oplechování komínu, závětrné. lišty…)bych zvolil hliník v barvě krytiny.

Další levnou variantou jsou skládané plechové krytiny typu Lindab. Na trhu je dostatek variant a tak si jistě vyberete tu svou. Jen si pohlídejte správnou montáž.

Variantou k plechovým taškovým krytinám jsou falcované(drážkované) krytiny na připravený zámek – klik, které se do sebe jen zacvaknou. Mají různou šířku pásů a působí dekorativně. Jejich výhoda je ta, že nejsou vidět spojovací prvky, což si myslím je dost důležité hlavně pro jejich životnost. Nepleťte si tuto krytinu s ručně falcovanými krytinami, ty se na bungalov moc nehodí.

Vlákno cementové krytiny, dříve známé jako eternit. Ne nebojte se azbest v nich není, a svojí rozmanitostí dokáží vytvořit krásnou a na pohled hodnotnou střechu. Vyrábí se i jako napodobení břidlice. Ale s malým sklonem střech na bungalovu je jejich použití omezené.

O dalších zajímavých a netradičních krytinách si povíme příště.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *