Rekonstrukce starého domu svépomocí

I ze starého a zanedbaného domu se dá citlivou rekonstrukcí vytvořit hezký domov k příjemnému bydlení. Pojďme se podívat jak se to podařilo v malé vesnici v podhůří Jeseníků.

Podle majitele byl domek v poslední době používán k nájemnému bydlení. Byl v takovém stavu, že odhadce nedoporučil nemovitost k ručení úvěru, což asi hovoří za vše. Novému majiteli se však domek líbil. Zaujal ho svou dispozicí – čtverec s rozměry 8 krát 8 s malou verandou, stanovou střechou a zahradou okolo domu.

Nejhorší prací bylo vyklizení objektu, bývalí nájemci dům neskutečně zaneřádili a tak si majitel, ale hlavně jeho bratr, užili své. Bez respirátoru by to nešlo. Dále následovalo vybourání podlah, okopání omítek a starých rozvodů. Po těchto hrubých pracích již následovala klasická rekonstrukce, kterou si majitel spolu s bratrem prováděli sami. Jen dva druhy práce museli udělat odborníci – kompletní rozvody a odpady vody spolu s podlahovým vytápěním a elektriku s revizí. Další práce už si prováděl majitel sám, samozřejmě s velkou pomocí svého bratra. Jen tak na okraj chci poznamenat, že bratrům je dohromady 125 let!!! Dům má v současné době hotovou střechu a zateplenou fasádu. Interiér je kompletně nový i s nábytkem. Zbývá dodělat malá koupelna v patře.

Na jaře bude práce pokračovat venkovními úpravami. Chystá se nový plot, okrasná zahrada a hlavně dřevník s pergolou. No jak se říká – na baráku je pořád co dělat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *